Maarjamäe keskus nomineeriti Euroopa aasta muuseumi auhinnale

Filmimuuseumi väliala Maarjamäel.
Filmimuuseumi väliala Maarjamäel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe keskus on nomineeritud Euroopa aasta muuseumi aastaauhinnale.

"Nominatsioon rõõmustas meid väga, eriti tore on tunnustus sellisel keerulisel aastal," sõnas SA Eesti Ajaloomuuseumi juhatuse liige Peeter Mauer.

Maarjamäe ajalookeskus avas uksed 2018. aasta veebruaris ja on pälvinud mitmeid auhindu sh Muuseumiroti auhinna püsinäituse "Minu vaba riik" eest aastal 2018. EMYA auhinnale kandideeris Maarjamäe kompleks uuenenud Maarjamäe lossi, Filmimuuseumi ning välialaga.

Kokku kandideerib EMYA auhinnale 27 muuseumi, laureaadid selguvad 2021. aasta mais Cardiffis.

Seni on Eestis nii kõrge auhinna vääriliseks tunnistatud Kumu kunstimuuseum (2008), Eesti Rahva Muuseum pälvis aga eripreemiana Kenneth Hudsoni auhinna (2018). Ajaloomuuseum on EMYA nominentide seas olnud ka aastal 2013, kandideerides Suurgildi hoonega (2013).

Euroopa aasta muuseumi tiitlit annab alates 1977. aastast välja Euroopa muuseumifoorum unikaalse atmosfääriga muuseumile, mis panustab publikus huvi äratamisse, oskab teemasid loominguliselt esitleda ja tõlgendada, on loov ja innovaatiline oma haridustegevuses ning sotsiaalselt vastutustundlik. Tiitlile lisaks jagab muuseumifoorum välja neli alamkategooria auhinda.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: