Sõbrapäeval saab ERMis näha uusi rahvarõivaid ja kohtuda Anu Rauaga

Anu Raud
Anu Raud Autor/allikas: Anu Ansu

Sõbrapäeval, 14. veebruaril kutsub Eesti Rahvamuuseum kunstihuvilisi koos sõbraga muuseumisse. Näha saab nii rahvarõivaste valmistajate kooli lõputöid, näha Erle Veberi filmi Anu Rauast ning temaga ka ise kohtuda.

Päeva juhatab sisse ERMi rahvarõivaste valmistajate kooli kaheksanda lennu lõputööde esitlus. Kell 11 algaval esitlusel näitavad kahe aasta jooksul koolis valminud komplekte 19 õppurit. Lõputöödena tulevad pealtvaatajate ette rõivad Hargla, Juuru, Jõhvi, Karuse, Maarja-Magdaleena, Mihkli, Muhu, Rõuge, Setomaa, Tarvastu, Torma, Türi, Urvaste, Virumaa, Viru-Nigula ja Väike-Maarja kihelkondadest. Lisaks üks linnamoeline kostüüm. Lõputöid kommenteerib ERMi kuraator ja Eesti rahvarõivaste korüfee Reet Piiri.

Kell 14 esilinastub Jakob Hurda saalis režissöör Erle Veberi film "Pärand. Anu Raud". Akadeemik ja emeriitprofessor Anu Raud on Eesti vaibakunsti raudvara. Ligi 50 aastat kestnud loometegevuse vältel on ta suutnud luua vaibakunstnike koolkonna ning õpetanud sadadele noortele vaipade tegemist ning seda, kuidas hoida esivanemate vaimset ja materiaalset pärandit elavana. Ta suudab oma tarkuses seletada vaarema kindakirja tähendust ja samas kirjutada nutika projekti selle mustri digiteerimiseks.

Kohal on nii filmitegijad kui ka peaosaline ise ning enne filmi avavad asjaosalised Aet Ollisaare suunamisel filmi tagamaid.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: