Kinode sulgemise uudis kasvatas nädalavahetusel kinode külastusnumbreid

Eesti kino TOP 7: 26.02.2021 - 28.02.2021.
Eesti kino TOP 7: 26.02.2021 - 28.02.2021.

ERR kultuuriportaal jätkab iganädalase kinostatistika avaldamist. Kui eelmise nädalavahetuse menukaim film kinodes oli õudusfilm "Vale pööre: kogukond", siis lõppenud nädalavahetusel ja kinode sulgemiste eel kogus enim külastusi animafilm "Tom ja Jerry".

Kui eelmise nädalavahetuse seitse populaarsemat filmi tõid kinodesse kokku 10 455 vaatajat, siis möödunud nädalavahetusel kogusid Eesti kinolevi seitse menukamat linateost kokku 29 085 külastust.

Lavastaja Tim Story klassikalise animatsiooni ja mängufilmi segufilm "Tom ja Jerry" tõi nädalvahetusel kinodesse 16 991 vaatajat, mis on rohkem kui kõik ülejäänud kinolevi tipp-7 hulka jõudnud filmid kokku ja pea kaheksa korda enam kui möödunud nädala enimvaadatud filmi, Mike P. Nelsoni õudusfilmi "Vale pööre: kogukond'' vaatajanumber.

Teiseks kõige populaarsem film lõppenud nädalavahetusel oli näitekirjanik Florian Zelleri režissööridebüüt "Isa", mis on ekraniseering tema enda samanimelisest näidendist. Film tõi oma avanädalavahetusel kinodesse 3296 vaatajat. 2480 vaatajat kogus ja kolmandale kohale jõudis Dmitri Djatšenko fantaasiafilm "Viimane vägilane: Kurja juur".

Kinno saab märtsikuus minna veel kuni kolmapäevani. Valitsuste uute piirangute järgi ei ole 3.–28. märtsini lubatud korraldada avalikke jumalateenistusi ja teisi usulisi talitusi ning nii statsionaarsete istekohtadega kui ka statsionaarsete istekohtadeta avalikke koosolekuid ja üritusi, sealhulgas konverentse, teatrietendusi, kontserte ja kinoseansse.

Kuni 2020. aasta kevadeni vahendas iganädalast kinostatistikat Forum Distribution, mis lõpetas aga möödunud aastal tegevuse. Nüüd võttis aga kinokülastuse numbrite koondamise üle Eesti filmi instituut.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: