"Teatrivaht": Draamateatri "Mefistot" ootab ees pikk ja särav lavaelu

Märtsikuu esimeses veebisaates "Teatrivaht" arutlesid Valle-Sten Maiste, Hedi-Liis Toome ja Meelis Oidsalu põhjalikumalt Kertu Moppeli lavastuse "Mefisto" üle, mis on valminud Klaus Manni samanimelise romaani alusel. Kriitikud usuvad, et lavastust ootab ees pikk ja särav lavaelu.

"Mefisto" peaosalist, natsirežiimiga lavamenu nimel koostööd tegevat näitleja Hendrik Höfgenit kehastab Juhan Ulfsak ja ka seegi on omal moel sümboolne, leidsid saateosalised. Nimelt oli Ulfsak üks väheseid kultuuriinimesi, kes avalikult julges arvamust avaldada kaabude valitsusse kaasamise ja sellega kaasenud poliitilise kultuuri sihipärase vaesustamise kohta.

"Draamateatri "Mefisto" ei ole kindlasti plakatlik lavastus nagu väitis Pille-Riin Purje, plakatlikkus on kõige valem sõna, mida selle lavastuse kohta võib öelda, sest peaosaline Ulfsak elab oma karakterisse sisse haarava mitmekesisusega," arvas kriitik Meelis Oidsalu.

"Seda lavastust ootab ees pikk ja särav lavaelu," leidis teatriuurija Hedi-Liis Toome.

Kertu Moppeli lavateose üle arutles lisaks Oidsalule ja Toomele ka kriitik Valle-Sten Maiste, kes leidis lavastuse olevat vaheldusrikka. "Lavastuses segati kaasaegse etenduskunsti ja suure lava traditsioonilisi esitusvõtteid."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: