Lux filmiauhinna raames saab tasuta veebikinos näha kolme Euroopa tippfilmi

"Järgmine ring" Autor/allikas: outnow.ch

31. märtsil alustab filmiauhinna LUX veebikino, kuhu kõik huvilised on oodatud vaatama ja hindama kolme tänavust nominenti: Thomas Vintenbergi mängufilmi "Järgmine ring", Alexander Nanau täispikka dokumentaali "Kollektiiv" ja Jan Komasa "Corpus Christit".

Taani režissööri Thomas Vintenbergi võõrfilmi Oscarile kandideeriv "Järgmine ring" ("Another Round") jutustab nelja kooliõpetaja kummalisest eksperimendist. Nimelt otsustavad nad enese peal katsetada, kas kerges alkoholiuimas toimetades on elu elamisväärsem ja tulemused paremad. Esialgu lähebki kõik tõusujoones, ent tasapisi hakkab selguma, et julgetel otsustel võivad olla ka soovimatud tagajärjed.

"Corpus Christi" ("Kristuse ihu") on lugu 20-aastasest Danielist, kes leiab noorte kinnipidamiskeskuses tee Jumala juurde. Ta tahab saada preestriks, kuid avastab, et see on tema kuritegeliku mineviku tõttu võimatu. Kui Daniel saadetakse tööle ühe väikelinna saeveskisse, tõmbab ta aga selga preestrirüü ning satub kogemata kohaliku koguduse hingekarjaseks.

Rumeenlase Alexander Nanau täispikk dokumentaalfilm "Kollektiiv" ("Collective") uurib 2015. aastal Bukaresti ööklubis toimunud põlengut, milles hukkus 27 inimest. Vahetult pärast tragöödiat hakkasid aga haiglas surema ka sellised ohvrid, kelle vigastused ei olnud eluohtlikud. Ühe arsti vihje peale hakkasid asja uurima ajakirjanikud, kes tõid vähehaaval päevavalgele kogu tervishoiusektorit hõlmava hirmuäratava korruptsiooniahela. "Kollektiiv" kandideerib samuti tänavustel Oscaritel.

Euroopa kinopubliku auhinda LUX annavad välja Euroopa Filmiakadeemia ja Euroopa Parlament. Võitja selgub parlamendiliikmete ja publiku ühishääletusel.

Veebikino on avatud 31. märtsist kuni 11. aprilli südaööni ning filmide vaatamine on tasuta.

Veebikino leiab siit ning oma lemmikfilmi poolt saab hääletada LUX auhinna kodulehel.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: