Galerii: Pärnu Kunstinädal viis Edward Von Lõnguse kunsti esmakordselt Pärnusse

Pärnu Kunstinädala eel ilmusid neljapäeva öösel Pärnu loovlinnaku seintele tänavakunstnik Edward von Lõnguse teose "Surmatants" tegelased. Varasemalt ei ole teost nii suures mahus linnaruumis esitletud ja tegemist on kunstniku esimese tööga Pärnus.

Bernt Notke loomingust inspireeritud "Surmatants" kujutab erinevaid inimkonna surmapatte. Teos ilmus aastatel 2017-2018 peatükkhaaval erinevate Euroopa riikide pealinnadesse osana Edward von Lõnguse Euroopa tuuri salajasest lisaprotokollist koodnimetusega "programmiväline tegevus". 2020. aasta ülevaatenäitusel oli "Surmatants" esmakordselt eksponeeritud täispikkuses, Pärnu loovlinnakus on teos saanud esmateostuse ka linnaruumis. 

"Moodne surm on industrialiseeritud, mehhaniseeritud, kalkuleeritud, muudetud tehasteks, masinateks, numbriteks ja kasuteguriteks. Surma pakendatakse ja turundatakse, seda ostetakse, müüakse ja vahendatakse. Surma pritsitakse põldudele, lõigatakse raiesmikel, heidetakse ookeanidesse ja paisatakse atmosfääri. Surmatööstus töötab täistuuridel," kommenteeris salapärane tänavakunstnik oma loomingut. 

Pärnu Kunstinädala raames avatakse 20. juulil Pärnu kolledžis Edward von Lõnguse ja fotokunstnik Ruudu Rahumaru koostöös valminud näitus, mis peegeldab von Lõnguse tänavakunstituuri Euroopas. Kunstniku teekonnast ning loomeprotsessist saab osa Ruudu Rahumaru fotode kaudu, keda salapärane kunstnik ainsana on usaldanud oma tegevust dokumenteerima. 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: