Pärnu kunstinädal keskendub Põhjamaadele

Pärnu kunstinädal 2021
Pärnu kunstinädal 2021 Autor/allikas: Ivar Hütt

22.– 30. juulini toimub Pärnus kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. Festivali peateema on "Hing või hingetus" ning pakub Norra päritolu kunstniku ja kuraatori Marita Isobel Solbergi (MaRa) silmade läbi vaadet inimolemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.

Põhjamaade kunstinädala sündmused koonduvad Pärnu avalikku ruumi ja loovlinnakusse, mis avati eelmisel aastal Pärnu ajaloolises õllevabrikus. Sel aastal avas uksed loovlinnaku suvegalerii ning tiheda rahvusvahelise suveprogrammi omapäraks on erinevate loovinstitutsioonide süntees.

Pärnu kunstinädal tutvustab kunstimaastiku värskemad suundumusi, Eesti ja Põhjamaade kunstnike loomingut ning pakub harivat meelelahutust tervele perele. Kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need aga Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel.

MaRA on Norra muusik, kunstnik ja loitsija, kes keskendub installatsioonidele ning performance'i- ja helikunstile. Kunstnik on kasvanud keskkonnas, mis on lähedalt seotud looduse, käsitöö ja hooajatööga, mistõttu on ta uurinud väljendamisvõimalusi läbi kunsti ja erinevate muusikažanride. Tema projektide ühiseks nimetajaks on väljakutsete esitamine nii publikule kui ka iseendale.. 

Lisaks kohalikele kunstnikele osalevad kunstifestivalil Roi Vaara, Irma Optimisti, Michel Ruths, Janika Herlevi, Jyrki Riekki, Aarno Rankka, Juho Pösilö Pöysti, Risto Puurunen Soomest, Marita Solberg, Trond Ansten, Steinar Stensen, Arnfinn Killingtveit, Isabella Vik Norrast, Morgan Schagerberg, Erik Nilsson, Ketter Raudmets ja Peter Rosvik Roostist, Rasmus Dano, Lars Grenaae, Hanne Ravn Taanist, Magnús Logi Kristinsson Islandilt, Hansina Iversen Fääri saartelt.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: