HÕFF annab välja Navigaator Pirxi auhinna

"Kosmilised masinad" on üks neist filmidest, mis hakkab Navigaator Pirxile kandideerima. Autor/allikas: kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival annab esimest korda välja auhinna Navigaator Pirx.

Auhinna saab festivali parim teadusulmefilm pikkusest sõltumata ja selle valib välja Eesti Ulmeühingu žürii.

Ulmeühingu presidendi Veiko Belialsi sõnul koondab sõna "ulme" õudust, fantaasiat ja teaduslikku fantastikat, millest viimane on jäänud paraku vaeslapse ossa. "Tahame ta sealt välja aidata ja juhtida teadusulmele rohkem tähelepanu," ütles ta.

Auhind on saanud oma nime 1978. aastal Poola-Eesti koostöös valminud populaarse ulmefilmi "Navigaator Pirx" järgi. Selle režissöör, 83-aastane Marek Piestrak on ühtlasi auhinna patrooniks.

Võitja saab tänutäheks "Navigaator Pirxi" originaalplakati koos filmi autori autogrammiga. Tulevikus on auhinnaks 3D-skulptuur "Roboti käed", mis viitab "Navigaator Pirxi" ühele kuulsamale stseenile, mis paljastab, kes kosmoselaeva meeskonnast on robot.

Esimese võitja valivad välja Veiko Belials, Jüri Kallas ja Joel Jans.

Laupäeval, 14. augustil kell 15 toimub Haapsalu kultuurikeskuse aatriumis ka vestlusring "Kas heast ulmeraamatust saab hea filmi?", kus osalevad žüriiliikmed.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 13.–15. augustini. Ekraanile jõuab ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks mitu lühifilmide kogumikku. Festivali fookuses on Poola ulmekirjanik Stanisław Lem, kelle sünnist möödub tänavu sada aastat.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: