Elen Lotman valiti ülemaailmse filmioperaatorite föderatsiooni presidendiks

{{1631252760000 | amCalendar}}
Foto: Jaan Tootsen

Rahvusvaheline filmioperaatorite föderatsioon IMAGO valis erakorralisel üldkogul esmakordselt organisatsiooni ajaloos kaks presidenti, Eesti filmioperaatorite liidu ESC liikme Elen Lotmani ja Austraalia filmioperaatorite liidu ACS presidendi Ron Johansoni.

"Võib-olla maailmas oleme pisike riik, aga kui istume laua taga teiste inimestega, oleme täpselt sama suured ja meid võetakse samamoodi kuulda," rääkis Lotman "Aktuaalsele kaamerale". "Eestlasena kuskil rahvusvahelise organisatsiooni juhtkonnas olles on võimalik neid võrgustikke, mis luuakse, ka Eestiga siduda, pluss Eestit tutvustada."

IMAGO on maailma suurim filmioperaatoreid ühendav organisatsioon, millesse kuulub üle 50 filmioperaatorite liidu ning mis esindab liikmesorganisatsioonide kaudu ligi 5000 operaatorit kõikjalt maailmast. IMAGO asutas 1992. aastal Itaalia filmioperaator Luciano Tovoli, kes siiani järgmisel aastal 30. sünnipäeva tähistava organisatsiooni tegevuses aktiivselt kaasa lööb.

IMAGO sai ka kaks uut asepresidenti Bojana Andric (Serbia) ja Adriana Bernal Martinez (Kolumbia) ning uue peasekretäri Aleksej Bercovitch (Venemaa).

IMAGO juhatusse kuuluvad Roberto Schaefer (Ameerika Ühendriigid), Denis Lenoir (Prantsusmaa), Tahvo Hirvonen (Soome), Argyris Theos (Kreeka), Alex Linden (Rootsi), Mario Sablic (Horvaatia), Vincenze Condorelli (Itaalia), Mustapha Barat (Brasiilia), Philippe Cordey (Šveits) ja Steven Fierberg (Ameerika Ühendriigid).

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: