Prima Vista peab Tartus esimest korda Futuroloogilist Kongressi

Prima Vista teema 2021. aastal on
Prima Vista teema 2021. aastal on "Väike maailm". Autor/allikas: Prima Vista Facebook

Laupäeval toimub kirjandusfestivali Prima Vista raames Tartus Futuroloogiline Kongress, mis käsitleb kirjandust ja tulevikku ning pühitseb poola ulmekirjaniku Stanisław Lemi 100. sünniaastapäeva.

"Mõistagi tahame tähistada vääriliselt Stanisław Lemi kui ühe kõigi aegade suurima ulmekirjaniku 100. sünniaastapäeva – mõtiskleda tema pärandi ja tema loomingu tänapäevase tähenduse üle," märkis kongressi idee autor ja peakorraldaja Jaak Tomberg, kuid lisas, et nende laiem eesmärk on mõelda tuleviku peale kirjanduse kaudu.

"Klassikalise kujutelma kohaselt kuulub tulevik kirjanduses ulmekirjanduse pärusmaale," Meie nii ei arva – leiame, et tulevik võiks olla kõigi kirjanike asi ja igasuguse kirjanduse huviobjekt. Seepärast pole me kongressile kutsunud mitte üksnes häid ulmekirjanikke, vaid kohal on ka eesti kirjanduse praegused tipud üldisemalt."

Kongress toimub Tartu Kirjanduse Majas. Kavas on kirjanduse ja tuleviku teemaline "Utoopiline salong", Stanisław Lemi loomingule pühendatud sümpoosion, pööningukino dokumentaalfilmiga Lemist ning Futurolooline Kongress, kus tosin Eesti autoreid esitab tulevikuteemalisi tekste. Õhtu lõpetab Futuroloogiline Disko.

Futuroloogiline Kongress on Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 raames toimuva Prima Vista kirjandusfestivali "Paremad ja halvemad tulevikud" eelüritus. Täpsem programm on üleval Prima Vista kodulehel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: