Prima Vista imelike luuletuste konkursile on ka betoonehitised oodatud

Prima Vista
Prima Vista Autor/allikas: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Kirjandusfesitval Prima Vista korraldab imelike luuletuste võistluse kooliõpilastele ja -õpetajatele. Peamine tingimus on esitada väga kummaline luuletus nii vormilt kui sisult. Kuigi võidutööd avaldatakse ajakirjades, võib korraldajate sõnul esitada ka betoonehitise.

"Imelikke luuletusi võib luua üksi ja üheskoos, sõbra ja vaenlasega, hästi ja halvasti, armastusest ja vihast, tõest ja õigusest jne. Konkursile on oodatud nii kirjalikud tekstid kui ka videod, helitööd, fotod, tantsunumbrid, performance-id, kas või kudumid ja betoonehitised. Peamine, et autori(te) arvates oleks tegu päris imeliku, pentsiku, jabura, napaka luuletusega," oli konkursi korraldajate kirjeldus.

Võitjaid valivad teiste žüriiliikmete seas kirjanikud Doris Kareva ja Valdur Mikita. Esitatud loomingut hinnatakse neljas rühmas: algkool, põhikool, gümnaasium, õpetajad.

Kõige imelikumad luuletused ilmuvad ajakirjades Täheke ja Värske Rõhk. Võidulooming esitatakse 14. mail Tartu Ülikooli raamatukogu ees aset leidval sündmusel "Avalik kohtumine lüürilise minaga".

Luulekonkurss on Prima Vista festivali "Paremad ja halvemad tulevikud" eelüritus. "Paremad ja halvemad tulevikud" kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu põhiprogrammi 2024. aastal.

Töid oodatakse hiljemalt 7. maiks aadressile [email protected] autori(te) nime ja rühma täpsustusega.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: