Prima Vista tähistab raamatu ja roosi päeva raamatulaadaga

Raamatu ja roosi päev Tartu ülikooli raamatukogus.
Raamatu ja roosi päev Tartu ülikooli raamatukogus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ülemaailmse raamatu ja roosi päeva puhul korraldab Prima Vista 23. aprillil raamatulaada Tartu kaubamajas. Samuti kuulutatakse välja tänavune kirjanduspreemia "Esimene samm" laureaat.

Raamatulaat toimub kell 10-18 ning 12-14 jagavad kaubamaja aatriumis raamatusoovitusi Paavo Matsin ja Heiki Vilep. Kell 14 kuulutatakse välja kirjanduspreemia "Esimene samm" laureaat Apollo raamatupoes. Auhinda jagatakse 2007. aastast igal raamatu ja roosi päeval.

Raamatuid ja roose pakuvad kirjastused Toledo ja Kaksikhammas, Petrone Print, Koolibri jt. Kes Apollo raamatupoe müüjale roosi kingib, saab ühe tasuta pakutavatest raamatutest.

"Raamatu ja roosi päeva traditsiooni järgitakse Eestis alates 1998. aastast. 23. aprilli tähistamine raamatu ja roosi päevana sai alguse 1930. aastatel Barcelonas, kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas, süvendada inimeste lugemisharjumust ning ühtlasi tõsta raamatumüüki – nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu. Idee levis ja kogus populaarsust. 23. aprill on kõnekas ka kirjandusajaloo seisukohast, kuna selsamal kuupäeval sündisid Nabokov ja Laxness ning surid Cervantes ja Shakespeare. Alates 2015. aastast kuulub Tartu kirjanduslinnana UNESCO loovlinnade võrgustikku ning 1995. aastal kuulutas UNESCO Kataloonia raamatu ja roosi päeva rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks, väärtustamaks raamatu tähtsust ühiskonna ning kultuuri arengus," meenutasid ürituse eestvedajad raamatu ja roosi päeva tähendust kultuuris.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: