Galerii. Tallinnasse kerkiv muusika- ja balletikool MUBA sai nurgakivi

{{1632999600000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Neljapäeval sai nurgakivi Tallinnasse kerkiv muusika- ja balletikool MUBA, kus hakkavad kõrgetasemelist muusika- ja tantsuharidust saama Tallinna muusikakeskkooli, Tallinna balletikooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli õpilased.

MUBA hariduse-harituse loovjuht Heili Einasto ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tohutult põnev võimalus on ühendada erinevaid valdkondi ja tekitada sünergia. "Tavaliselt me kipume nägema asju liiga omas kastis, see on võimalus need kastid lahutada." 

Loodava hoone pindala on 23 860 m2, mis jaguneb nelja maapealse ja ühe maa-aluse korruse vahel. Hoonesse on planeeritud õppe- ja harjutussaalid, stuudio, palju muusikaklasse, üldharidusklassid ja spordikeskus. 

"Selliseid kohti ei ehitata palju. Julgetakse vaadata tuleviku suunas hoopis teistsuguse pilgu ja võimalustega," ütles balleti ja kaasaegse tantsu loovjuht Teet Kask. 

Ühendatud õppeasutusele panid nurgakivi ja asetasid ajakapsli haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, kooli direktor Timo Steiner ja Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe.

Hoonest saab kaasaegseid õppevõimalusi pakkuv koolimaja, kus on maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused. Õppehoone projekti autor on Austria arhitekt Thomas Pucher.

MUBA alustab 2022. aastal. Timo Steiner valiti direktoriks aprillis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: