X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artises linastub tummfilmide vaimus loodud tragikomöödia "The Great Mr. Laugh"

"The Great Mr. Laugh" Autor/allikas: kaader filmist

9. detsembrist tuleb viiel korral kino Artise ekraanile klassikaline tragikomöödia "The Great Mr. Laugh", mis pühitseb tummfilmide ajastu pioneere ning teeb austusavalduse Charlie Chaplini loomingule.

Film toob ekraanile Mr. Laughi traagilised ja absurdsed juhtumised ajal, mil põhjakäinud esineja üritab oma karjääri loojangus veel päikesekiiri leida.

"The Great Mr. Laugh" on loodud varajaste tummfilmide vaimus, järgides igat toonast filmitegemisele ajastutruud detaili. Nii nagu filmikunsti esimeste teoste puhul, kutsuti ka selle filmi loomisel abiks kohalikud taustanäitlejad, kes töötasid koos tuntud professionaalsete näitlejatega.

Filmi looja ja peaosatäitja on Eestis elav filmientusiast ja õigusvaldkonnas tuntud soomlane Pekka Puolakka, kes alustas "The Great Mr. Laugh" stsenaariumi kirjutamisega 2014. aastal. Võtted toimusid Tallinnas 2020. aasta oktoobris. Puolakka suhe tummfilmidega on kirglik ning ta leiab, et kui dialoogita näitlemine ja muusika filmis hästi kokku klapivad, sünnib sellest midagi päris erilist.

Ennast peab autor unistajaks, kelle soov on inimestele elamusi luua. Ka varem on Pekka Puolakka filme loonud, näiteks aastal 2015. aastal valminud "Reindeer In the Mist" ja 2017. aasta film "Playing Fields". Ta oli ka Eesti seriaali "Pank" produtsent. "The Great Mr. Laugh" on valminud Puolakka enda finantseerimisel.

Filmi tootja on Hillside OÜ, stsenaariumi kirjutas ja näitlejad valis Pekka Puolakka, režii filmile on teinud Laura Lisete Roosaar, operaator ja monteerija on Ants Tammik, muusika autor Tuomas Törmi ja grimmikunstnik Kelli Neitsov. Asukohad filmi jaoks leidis Siim Neiland.

Mängivad Andres Ots, Mareike Nool, Pekka Puolakka, Ergo Küppas ja Priit Vainus.

Seansid toimuvad vaid kinos Artis 9., 10., 11., 14. ja 15. detsembril.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: