Pildid: galeriis Positiiv avati Tarmo Rätsepa tänavafotograafia näitus

Esmaspäeval avati Positiivi galeriis Tarmo Rätsepa näitus "Taasleitud. Tänavafotograafia broomõlitehnikas", kus fotokunstnik on pildistanud analoogkaameraga Tallinna linnaosade igapäevaelu ning kasutanud fotode vormistamisel ajaloolist broomõlimenetlust.

Tarmo Rätsepa näituseseeria tekitab vastandliku sümbioosi Tallinna kõige uuemate linnaosade ja broomõlitrüki vahel. 1923. aastal vendade Parikaste välja antud fotoõpik kirjeldab broomõli fotomenetlust kui vääristehnikat, mille tulemusena saavutatakse ajas äärmiselt püsiv "maalitud" fotograafiline pilt, mis sarnaneb gravüüri või litograafiaga.

Tarmo Rätsep on fotograafiaga tegelnud aastakümneid. Eritehnikate vastu hakkas ta põhjalikumalt huvi tundma viis aastat tagasi. "Analoogfotograafias huvitavad mind alternatiivsed võimalused fotograafilise kujutise saamiseks ja nende meetoditega katsetamine. Ka broomõlitehnika on tavapärasest analoogprotsessist veidi erinev ja võimaldab saada tulemusi, mida digifoto vahendeid kasutades täpselt järele teha ei saa."

"Taasleitud" on fotograafi teine isikunäitus. Esimesel isikunäitusel "Pimekambri portreed" (Fotomuuseum, 2019) oli väljas pinhole-tehnikas portreefotoseeria Eesti fotograafidest.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: