Jozef van Wissem esitleb Katariina kirikus uut albumit

Avangardistlik helilooja ja lautovirtuoos Jozef van Wissem.
Avangardistlik helilooja ja lautovirtuoos Jozef van Wissem. Autor/allikas: pressimaterjalid

Laupäeval, 14. mail annab Tallinna Katariina kirikus kontserdi Hollandis sündinud avangardistlik helilooja ja lautovirtuoos Jozef van Wissem. Kontserdil esitleb Jozef oma uut albumit "Behold! I Make All Things New".

Jozef van Wissemi loomingus toimub justkui kahe näiliselt vastuolulise põhimõtte ristumine. Ühest küljest on tegu avangardistliku heliloojaga, kuid samal ajal ka klassikalises võtmes barokliku lautomängijaga. Tänapäevane lähenemine, mida Jozef teeb klassikalise tehnikaga, on aidanud populariseerida tema valitud instrumenti ja loomingut kogu maailmas. Hollandlase eesmärk on vabastada enda instrument ajalooga tekkinud ootustest ja eeldustest, andes sellele uue ja tähendusrikka rolli nüüdisaegses helikunstis ja muusikas.

Jozef van Wissemi nimi on kõige enam levinud tänu Jim Jarmuschi filmile "No Lovers Left Alive", millele tehtud heliriba eest võitis ta ka Cannes'i filmifestivalil parima heliriba auhinna.

"Jozef van Wissem on meie üks igavesi lemmikuid, asjata ta Eestisse nii tihti ei satuks. Tal on erakordne võime viia ruumis viibiv publik enda lugudega kaasa ja meid oma loominguga päriselt puudutada," sõnas Damn.Loud Agency juht Roman Demtšenko.

"Eelmine kontsert toimus vähem kui pool aastat tagasi, ent vahepeal ilmus tal uus album, mis on suurepärane põhjus, et Jozefit uuesti kuulama tulla."

Oma uuel albumil naaseb Jozef neoklassitsistlike juurte juurde, loobudes hääle kasutamisest ja keskendudes vaid instrumendile.

Kontsert toimub Katariina kirikus 14. mail. Viimati esines van Wissem Eestis 27. oktoobril Niguliste kirikus Tallinnas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: