Pildid: avati arhitektuuristuudio Siim & Kreis ülevaatenäitus

Arhitektuurimuuseumis avati möödunud nädalal näitus "Rutiin ja plahvatus. Siim. Kreis. Ausing", mis avab 1993. aastal asutatud arhitektuuristuudio Siim & Kreis pärandit.

Arhitektid Andres Siim (1962–2020) ja Hanno Kreis (1962–2011) asutasid 1993. aastal koos Kristel Ausinguga (1964) arhitektuuristuudio Siim & Kreis. Arhitektuurimuuseumi huvitas eelkõige ühe büroo lugu: milliselt pinnalt turbulentsetel üleminekuaegadel alustati, kust tuli tahe osaleda lugematutel arhitektuurikonkurssidel, milliste töödega teeniti igapäevast leiba ning mida nende tööd räägivad Eesti arhitektuuri ja arhitekti kohta?

Ligi 30 tegutsemisaasta jooksul kavandas Siim & Kreis arvukalt hooneid, nende tuntumad tööd on Nissani keskus Tallinnas, Jõelähtme golfiklubi, Tallinna uus kohtumaja, Tartu Tamme staadioni tribüünihoone ja Raatuse tänava ühiselamu Tartus.

Tõuke näitus koostada andis büroo arhiiv, mis oli Lauteri tänava kontori riiulitele, sahtlitesse ja arvutitesse jäänud. Eskiisprojektide virnad, kaustade kaupa tööjooniseid, korrektuure, pakkumisi, kirjavahetust, riiulitäied ajakirju ja raamatuid ehk arhitektielu argipäev, mis ühel hetkel seiskus. Aga ka hoolikalt mappidesse kogutud kooli- ja võistlustööd, kalkad varajaste, arvutieelsesse aega jäävate joonistega, kleebi-lõika-tehnikas ilupildid võistlustele.

Näituse kuraator on Triin Ojari, koos näitusega valminud kataloogi koostasid Triin Ojari ja Karin Paulus, kataloogi kujundas Jan Tomson.

"Rutiin ja plahvatus. Siim. Kreis. Ausing" jääb arhitektuurimuuseumis avatuks kuni 21. augustini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: