Kanal galerii talvise näituseperioodi konkursi võitsid Eva Mustonen ja Elīna Vītola

Eva Mustonen WIELS-is
Eva Mustonen WIELS-is Autor/allikas: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Saabuval talvel saab Võrus asuvas Kanal galeriis näha Eva Mustoneni ja Elīna Vītola ühist kunstiprojekti "Let's Find A Way".

Duonäitus põhineb paaripäevasel karavanireisil, mille kunstnikud selle suve alguses ühiselt ette võtsid. Reisi eesmärgiks oli veeta aega laste- ja töövabalt. Kunstnike sõnul leidsid nad ennast ummikust, kus lapsed ning rahateenimine neelavad iga vaba hetke ja kunsti jaoks ei jää midagi alles. Lisaks muudeti hiljuti Lätis kultuurirahastuse põhimõtteid, mille tagajärjel on kunstnikel keerulisem institutsiooni vahenduseta isiklikuks loometööks suuremaid summasid taotleda.

"Mustoneni ja Vītola idee kõnetas žüriid, kuna suhestusime sellega tugevalt. Eraelu ja pere kõrvalt kunstiga tegelemine, isegi kui see on sinu ainuke töö, võib tunduda naljaka ja ebatähtsana. Lisaks tekitasid kunstnike pakutud publikuprogrammi mõtted -- näiteks talvel Tamula järvel ühiskalastamine – palju elevust, kuna peame kohalike kaasamist suureks prioriteediks," sõnas Kanal galerii asutaja ja galerist Stella Mõttus.

Žüriisse kuulusid lisaks galeristile ka Sigrid Liira Võru Showcase galeriist ning Mari Škerin Tõrv Stuudiost.

Näitus "Let's Find A Way" on avatud 29. oktoobrist 22. jaanuarini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: