Mikkeli muuseumis näeb Konrad Mägi seni eksponeerimata töid

Konrad Mägi. Saaremaa. 1913 –1914. Väliseesti Muuseum (Toronto).
Konrad Mägi. Saaremaa. 1913 –1914. Väliseesti Muuseum (Toronto). Autor/allikas: pressimaterjalid

Mikkeli muuseum avab 26. augustil näituse "Konrad Mägi. Seninägemata maalid", mis toob kohaliku kunstipubliku ette kunstniku seni eksponeerimata teosed. Maalid on pärit erakogudest, mõni neist jõuab siia ka välismuuseumide kogust.

Viimastel aastatel on leitud mitukümmend Konrad Mägi (1878–1925) teost, mida avalikkus pole veel kordagi näinud või millega ollakse tuttavad vaid reproduktsioonide kaudu. Teoseid on leitud Eestist, aga ka Kanadast, Rootsist ja mujalt. Näitus tutvustab publikule esimest korda seni eksponeerimata maale peaaegu kõigist kunstniku loomeperioodidest, mis täiendavad meie arusaamist Mägi pärandist.

"Näitusega soovime rõhutada erakogude rolli kunsti talletamisel ja kunstnike loomingust ettekujutuse laiendamisel. Pika uurimisprotsessi tulemusena erakogudest avalikkuse ette toodud Konrad Mägi maalide väljapanek annab kunstihuvilistele võimaluse näha teoseid muuseumikeskkonnas, siduda need kunstniku eelnevalt teada olnud loominguga," selgitas näituse üks koordinaatoritest, Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre.

"Teoste kõrval köidavad tähelepanu ka nendega seotud lood ja loomise konteksti tutvustused. Selliste lugude väärtust hindame ka Johannes Mikkeli kogu puhul, seega moodustab näitus "Konrad Mägi. Seninägemata maalid" olulise osa Mikkeli muuseumi 25. aastapäeva tähistamise programmist."

Näituse koordinaator Eero Epner, kes on Mägi loomingut põhjalikult uurinud, kirjeldab ilmuva albumi olulisust kohaliku kunstiloo kontekstis: "Uued avastatud tööd, täpsustatud faktid ja tervikuks koondatud ülevaade loomingust võiks olla heaks baasiks, millele saab rajada erinevaid tõlgendusi ja lisada andmestikku."

Väljapanek on avatud vaid 18. septembrini, kuid näituseperioodiks on muuseum pikendanud lahtiolekuaegu: teisipäevast pühapäevani kell 10–20.

Näitusega kaasnevad publiku- ja haridussündmused.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: