Galerii: Mikkeli muuseumis avati näitus Konrad Mäe seninägemata töödest

Mikkeli muuseum avas reedel näituse "Konrad Mägi. Seninägemata maalid", mis toob kohaliku kunstipubliku ette kunstniku seni eksponeerimata teosed.

Viimastel aastatel on leitud mitukümmend Konrad Mägi (1878–1925) teost, mida avalikkus pole veel kordagi näinud või millega ollakse tuttavad vaid reproduktsioonide kaudu. Teoseid on leitud Eestist, aga ka Kanadast, Rootsist ja mujalt. Näitus tutvustab publikule esimest korda seni eksponeerimata maale peaaegu kõigist kunstniku loomeperioodidest.

"Näitusega soovime rõhutada erakogude rolli kunsti talletamisel ja kunstnike loomingust ettekujutuse laiendamisel. Pika uurimisprotsessi tulemusena erakogudest avalikkuse ette toodud Konrad Mägi maalide väljapanek annab kunstihuvilistele võimaluse näha teoseid muuseumikeskkonnas, siduda need kunstniku eelnevalt teada olnud loominguga," selgitas näituse üks koordinaatoritest, Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre.

Väljapanek on avatud 18. septembrini. Näituseperioodiks on muuseum pikendanud lahtiolekuaegu, olles teisipäevast pühapäevani avatud kell 10–20.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: