Galerii. Iheartblob avas arhitektuurimuuseumi ees plokiahela abil rahastatud installatsiooni

Tallinna arhitektuuribiennaal 2022 installatsioonivõistluse võitja Iheartblob avas Tallinna arhitektuurimuuseumi ees oma installatsiooni "Fungible Non-Fungible", mis on maailma esimene plokiahela abil rahastatud arhitektuuriprojekt.
Iheartblob on auhinnatud arhitektuuridisaini stuudio ja uurimiskollektiiv, mille moodustavad Aleksandra Belitskaja, Ben James ja Shaun McCallum.
Iheartblob tahab oma tööga täielikult ümber mõtestada installatsioonivõistluse teema "Slow Building", pakkudes välja lahenduse, kus kogukond saab olla nii projekti investorid kui ka disanerid.
Töö annab autorite sõnul traditsioonilisele arhitekti rollile uue mõõtme – arhitekt pole enam lihtsalt meister, vaid süsteemidisainer, kes toob kokku innovatiivsed tehnoloogiad innustades kogukondi ja kohalikke meistreid olema osalised loomeprotsessis.
Selleks avas Iheartblobi meeskond mais NFT (ingl k non-fungible token) platvormi, kus soovijad saavad disainida ja osta tüki teosest, olles ka enda loodu omanikud. Nii on neil õigus müüa enda tehtud teoseid ka teistel NFT-del põhinevatel platvormidel, teenides nii tagasi osa enda investeeringust.
Tulemuseks ongi kolmapäeval avatud installatsioon, mille autorid ja omanikud on erinevad disainerid üle kogu maailma.
Installatsioon "Fungible Non-Fungible" jääb Eesti Arhitektuurimuuseumi esisele alale kuni järgmise biennaalini. Pärast seda liigub installatsioon Ülemiste linnakusse.
Toimetaja: Merit Maarits