Vaata enne tele-eetrit: ETV2 uus saatesari "Killud" uurib kunstnike loomeprotsessi

ETV2 uus viieosaline saatesari "Killud" on dokumentaalne sissevaade loomeprotsessi, avasaate külaline on Jass Kaselaan. Värsket kultuurisaadet on kultuuriportaali võimalik vaadata enne tele-eetrit.

Saates kulgetakse koos kunstnikega läbi neile oluliste paikade, hetkede, unenägude ja mälestuste ning pannakse neist kildudest kokku kirev kaleidoskoobipilt.

Loojad räägivad oma hingesoppidest ära lood, mis on väga isiklikud. Saame teada, kes parandab oma unenägudes koos vanaemaga autot ja kes jäi juba koolipõlves spordivõistlusel teiseks, sest hõbedane värv oli lihtsalt palju ilusam kui kuld.
 
Esimeses saates vaadatakse võimsaid ruumilisi installatsioone loova skulptori Jass Kaselaane mõttemaailma. Järgmistes saadetes avavad ennast etenduskunstnik, koreograaf ja lavastaja Henri Hütt, maali- ja installatsioonikunstnik Kristi Kongi ja teisedki väljapaistvad loomingulised isiksused.

Produtsendid on Erle Loonurm ja Janno-Hans Arro, toimetaja Marit Ummelas, režissöör Sander Allikmäe.

Saatesari "Killud" on ETV2 kavas eetris alates 6. oktoobrist viiel järjestikusel neljapäeval kell 21.30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: