Tallinna filmilinnaku esimene osa peaks valmima 2024. aastal

Tallinn plaanib alustada filmilinnaku ehitust tuleval aastal. Selleks annab kindlust riigikogus vastu võetud seadusemuudatus, mis lubab kultuurkapitalil rahastada korraga ka mitut projekti. Esimene ehitusetapp võiks plaani järgi valmida 2024. aastaks.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm rääkis, et tuleval aastal plaanib linna rahastada filmilinnaku esimese stuudio ehitamist, kogu linnaku ehitamine on plaanitud kolmes etapis ja selle arendusele kulub vähemalt kümme aastat.

Esimese etapi valmisehituseks kulub 20 miljonit eurot. Praegu on tulevase filmilinnaku alal, Paljassaare 17, rendipinnad.

"Esimene etapp kõigi eelduste järgi võiks umbes aastaga valmis saada ja praeguse plaani järgi annab linn Tallinna Tööstusparkidele, kes seda ala arendab, laenu, et see esimene etapp valmis ehitada," selgitas Vimm "Aktuaalsele kaamerale".

"Pärast seda peaks tulema kultuurkapitali raha, tänased riigikogu otsused kiirendavad seda protsessi, ja hetkel käivad ka läbirääkimised, et sõlmida mitme poole vahel kokkulepe, kuidas see tulevik siin välja näeb, kes siin toimetama hakkavad ja mis tingimustel," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: