Vanemuise teatris esietendub koostöölavastus Tartu Uue Teatriga

Vanemuise ja Tartu Uue Teatri koostöölavastus „Romeo ja Julia“ esietendub  Vanemuise väikeses majas. Julia rollis on Ilo-Ann Saarepera (Tartu Uus Teater), vend Lorenzo rollis Priit Strandberg (Vanemuine) ja Romeo rollis Aivar Tommingas (Vanemu
Vanemuise ja Tartu Uue Teatri koostöölavastus „Romeo ja Julia“ esietendub Vanemuise väikeses majas. Julia rollis on Ilo-Ann Saarepera (Tartu Uus Teater), vend Lorenzo rollis Priit Strandberg (Vanemuine) ja Romeo rollis Aivar Tommingas (Vanemu Autor/allikas: Kristiina Põllu

Vanemuise ja Tartu Uue Teatri koostöös esietendub laupäeval, 3. detsembril Vanemuise väikeses majas Shakespeare'i tragöödia "Romeo ja Julia".

Armastusloo nimitegelased on Aivar Tommingas Vanemuise teatrist ja Ilo-Ann Saarepera Tartu Uuest Teatrist.

"Rääkisime pikemalt sellest, kuidas Shakespeare'i tekstid kaasajas kõlavad ja leidsime, et nende tekstide ajastu sotsiaalne kontekst loeb paljudel juhtudel väga palju, kuigi ei ole kõige põhilisem," selgitas lavastuse dramaturg, Andreas Aadel Tartu Uuest Teatrist.

Nii lavastaja kui ka dramaturgi sõnul on ka nende "Romeo ja Julia" armastuslugu, ainukese vahega, et selles loos ei ole armastus keelatud mitte vaenutsevate perekondade, vaid kõigi nende poolt, kes ei pea õigeks Romeo ja Julia vanusevahet, mis ületab poolt sajandit.

"Armastus on selle loo kõige tugevam jõud, mis paneb selle tööle ja kannab seda algusest lõpuni," lisas Aadel. Lavastaja Elise Metsanurga sõnul on koostöölavastuse trupiga töötamine olnud suur rõõm.

"Väga ruttu kadusid ka kahe teatri piirid. Ma ei mäleta proovidest tunnet, et Vanemuise näitlejad oleksid kuidagi omaette ja Uue Teatri näitlejad omaette, algusest peale on olnud koos tegemine, ühiselt lahenduste otsimine, suur hoog ja hea õhk."

Lavastuses on lisaks Shakespeare'i "Romeo ja Julia" tekstile kasutatud ka lõike mitmetest teistest Shakespeare'i teostest. Lavastaja sõnul võib saali tulev publik oodata Shakespeare'ile omast värsskõnet ning kamaluga kulda ja rohelist.

"Need on kindlasti olemas. Kõik muu ehitub sinna peale ja ümber, nii oodatav kui ootamatu."

Aivar Tomminga ja Ilo-Ann Saarepera kõrval on laval näitlejad Priit Strandberg, Marika Barabanštšikova, Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Maria Annus, Andres Mähar ja Reimo Sagor Vanemuise teatrist ning Ekke Hekles Tartu Uuest Teatrist. Laval teeb külalisena kaasa ka lavastuse helilooja Jarek Kasar.

Näidendi on tõlkinud Georg Meri, Jaan Kross ja Harald Rajamets. Kunstnikutööga toetab Tartu Uue Teatri kunstnik Kristiina Põllu. Liikumisjuht on Rauno Zubko, valguskunstnik Priidu Adlas Eesti Draamateatrist ning lavatrikkide tegemises konsulteerivad meeskonda Enar Tarmo ja Andres Mirme.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: