Eesti Kunstimuuseum avas Tallinna bussijaamas uue näituse

Tallinna bussijaam
Tallinna bussijaam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna bussijaamas saavad nii reisijad kui ka töötajad vaadata uut näitust, mis heidab pilgu reisimisele: bussijaama akendele on valitud Eesti Kunstimuuseumi kogust teosed neilt eesti kunstnikelt, kes on kujutanud reisimist ning mõtisklenud teelolemise üle.

Uue näituse Tallinna bussijaama akendel avavad Erna von Brinckmanni humoorikad koomiksilaadsed stseenid albumist "Mälestused suviselt matkalt 1936", mis sündisid autori kingitusena kunstnikust sõbrale Oskar Sädekile ning kujutavad nende ühiseid suviseid matku peamiselt Ida- ja Kagu-Eestisse.

Ootesaali akendel näeb aga reprokleebistena teoseid sellistelt kunstnikelt nagu Jaan Elken, Jüri Arrak, Lydia Mei, Märt Bormeister, Aleksander Peek, Eduard Ole ja Tiit Pääsuke. Iga teose juurde on Eesti Kunstimuuseumi koguhoidjad kirjutatud ka lühikese saateloo.

Mitmeaastase koostöö tulemusena Eesti Kunstimuuseumiga on jõudnud eri teemadel kunstinäitused lisaks Tallinna bussijaamale ka Tartu ja Rakvere bussijaamadesse. Rakvere näituse fookuses on Rakvere linn, kohalikud vaatamisväärsused, kunstnike tõlgendused ja vaated Rakvere maamärkidest ning Rakvere kontekstis tähenduslikest ajaloosündmustest.

Möödunud aasta suvel avati ka Tartu bussijaamas sarnane näitus, kus saab siiani näha Tartu linna ja maakonnaga seotud teosed ning eesti kunstnike loodud vaated Tartu linnale ja maastikele. Väljapanekut täiendavad samuti taustalood, mis avavad kunstnike ja teoste seoseid Tartuga.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: