ETV2 teemaõhtu on pühendanud Marko Matverele

"Eesti ja Juhan Paadam, 12 punkti!" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

4. veebruaril tähistas oma 55. sünnipäeva näitleja Marko Matvere. ETV2 pühapäevane teemaõhtu on pühendatud just talle.

19.30 "Kohtumine. Marko Matvere" (2018)

Pool sajandit vahelduvalt kas vastu- või taganttuult. Marko Matvere toimetused võiks küll nii kokku võtta. Marko räägibki, mis suunast ja kuhu tuul praegu tõukab. Saatejuht Katrin Viirpalu, režissöör Rait Veskemaa, produtsent Kadi Katarina Priske.

19.55 "Hetked laval. Marko Matvere" (2023)

Toredad hetked ETV arhiivist, kus peategelane Marko Matvere.

20.10 "Laulvad näitlejad" (2002)

Estonia kontserdisaalis kõlavad Jaan Tätte ja Marko Matvere esituses "Papake pai", "Kevadelaul nr 1" ning lõpetuseks "Dollarilaul". Režissöör Helen Valkna.

20.20 "Georg" (2007)

Tõsielufaktidel põhinev lugu eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa (1920–1975) saatusest, tema kunstniku- ning eraelust. Erakordse andega laulja jäi maailma ooperilavadel tundmatuks. Peale Eesti tundis ja armastas teda vaid Venemaa ning Soome publik. Aeg oli selline. Nõukogude süsteem oli oma talentide suhtes kiivas. Film jutustab laulja loo, kõneleb tema saatusest, mida vormisid keerulised ja muutlikud aastad. Film räägib ka armastusest, intriigidest ja perekonnast. Nimiosas Marko Matvere. Teistes osades Anastasia Makejeva, Renars Kaupers, Elle Kull, Tõnu Kark, Mirtel Pohla ja Karin Touart. Stsenaristid Aleksandr Borodjanski ja Mati Põldre, režissöör Peeter Simm. Film on kirjeldustõlkega.

22.05 "Pidulik merelaulude kontsert Vana madrus" (2021)

Laule ja lugusid merest ning meremeestest esitavad Marko Matvere ja dirigent Tõnu Kaljuste koos Tallinna Kammerorkesteriga. Režisöör Erle Veber, helirežissöör Kaspar Karner, produtsendid Ruth Alaküla ja Karmel Killandi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: