RAM ja Pärnu linnaorkester tähistavad tuntud inglise helilooja juubelit

Laupäeval Pärnu kontserdimajas ja pühapäeval Estonia kontserdisaalis esitavad Eesti rahvusmeeskoor ja Pärnu linnaorkester tuntud inglise helilooja Gavin Bryarsi teoseid.

Kontserdiga tähistatakse helilooja 80. sünnipäeva ja ka juubilar ise on kohal.

Rahvusmeeskoori ja Gavin Bryarsit seob tihe koostöö juba 2006. aastast. Helilooja on koorile kirjutanud mitu teost ja nimetab RAM-i maailma parimaks meeskooriks.

Endise kontrabassimängijana on Bryars seda instrumenti kasutanud oma loomingus ka soolopillina, näiteks kontrabassikontserdis ja teoses "Hüvastijätt Peterburiga" kontrabassile ja meeskoorile. See teos kõlab ka seekordsetel kontsertidel, juhatab Mikk Üleoja, kontrabassil Siret Lust.

"Esimest korda tulin Tallinna 2003. aastal, kui mul oli kontsert oma ansambliga. Paar aastat hiljem tulin ma tagasi ja alustasin koostööd kooriga. Koostöö kestab meil siiani. Koor on eriline, võib-olla parim koor maailmas, aga kindlasti maailma parim meeskoor," sõnas Bryars.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: