Pärnus Koidula muuseumis avati näitus "Koidula kunstis"

Koidula muuseumi uuel näitusel on Kodulat kujutavaid töid väljas üle kümne. Tööde autorid on: Ants Laikmaa, Karl Taev, Luulik Kokamägi, Jüri Arrak, Leonhard Lapin, Adamson-Eric, Evald Okas ja teised.

Kunstnikud on Koidulat kujutanud eri aegadel, kuid teadaolevalt pole keegi poetessi tema eluajal maalinud.

"Kõik tööd on Pärnu muuseumi kogust. Välja arvatud üks töö, mis saabub muuseumi kogusse pärast seda näitust," tutvustas Pärnu muuuseumi peavarahoidja Piret Pedanik, viidates Vello Paluoja tööle. "Meie näitusel on kõige vanem töö Ants Laikmaa töö aastast 1924."

Kõige hilisem töö on Paluoja 2019. aastal maalitu, enne seda Jüri Arraku 1983. aasta taies. Kuna tänavu tähistatakse ka Lydia Koidula 180. sünniaastapäeva, on palju Koidulaulikule pühendatud üritusi veel ees.

"Jannseni (Johann Voldemar Jannsen – toim.) sünnipäeval avame aias näituse Koidula kirjadest õele koos Koidula roosiistutamisega, mille on loonud Mart Ojasalu. Roosiistik istutatakse suve alguses Koidula ausamba juurde," lausus Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink. Ta lisas, et augustis valmib neil ka Koidula aias uuslavastus "Koidulahing" või "Koidula hing", vastavalt sellele, kuidas keegi seda vaatab.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: