Juku animaõhtutel linastuvad Heiki Ernitsa ja Peep Pedmansoni animafilmid

"Kilpkonnade lõppmäng" Autor/allikas: Kaader filmist

Eesti Animatsiooni Liidu eestvedamisel saab 24. ja 25. aprillil kinos Sõprus näha 1980.–1990. aastatel valminud animafilme.

Juku animaõhtute raames linastuvad 24. aprillil Peep Pedmansoni ja 25. aprillil Heiki Ernitsa jt filmid. Mõlemal õhtul järgneb filmidele vestlus autoritega filmiajakirjanik Tristan Priimägi juhtimisel. Sissepääs on kõigile huvilistele tasuta.

Mitukümmend aastat tagasi valminud animafilmid jõuavad suurele ekraanile ainult üheks korraks. "Tänased tehnilised võimalused animafilme teha on mõnevõrra erinevad kui 30–35 aastat tagasi, aga lugude jutustamise kunst ei ole muutunud. Loodame, et autoritega kohtumine avab Eesti animafilmi ajaloolisi telgitaguseid nii tänastele filmiüliõpilastele kui ka teistele animahuvilistele," rääkis Juku animaõhtute korraldaja ja Eesti Animatsiooni Liidu juhatuse liige Helen Unt.

24. aprillil kell 18 näeb Peep Pedmansoni värskelt digiteeritud animafilme "Reisikiri" (1989), "Kilpkonnade lõppmäng" (1990), "Eesel heliredelil" (1993), "Just märried" (1998).

25. aprillil kell 18 linastub Heiki Ernitsa "Ärasõit" (1991). Näitamisele tulevad ka kogumikud "1+1+1" (Heiki Ernits "Kohtamine", Valter Uusberg "Tänav" ja Mati Kütt "Monument") (1981) ja "3x1" (Hillar Mets "Idee", Heiki Ernits "Ja nii igal issanda aastal" ja Aarne Vasar "Me lendame") (1990).

Juku animaõhtud on Eesti Animatsiooni Liidu sündmustesari, mille eesmärgiks on väärtustada animapärandit ning tuua kokku valdkonna vanameistrid ja noored autorid ning huvilised.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: