Animatsioonipäeval alustatakse uut üritustesarja "Juku animaõhtud"

Kaspar Jancis
Kaspar Jancis "Kosmonaut" Autor/allikas: kaader filmist

28. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist animatsioonipäeva. Selle puhul tutvustatakse Eesti Kunstiakadeemias pooleliolevaid filmiprojekte ning alguse saab üritustesari "Juku animaõhtud", mis toob huviliste ette nii vanameistrite kui ka noorte tegijate tööd.

Animatsioonipäev saab alguse kell 14 Eesti Kunstiakadeemias, kus kolm noort filmitegijat tutvustavad huvilistele oma pooleliolevaid projekte. Mihkel Reha räägib filmist "10 ainulaadset paika, mida kindlasti külastada", Liisi Grünberg tutvustab projekti "Miisufy" ja Helen Unt filmi "Inimene kui kulg". Vestlust modereerib graafik, õppejõud ja animatsioonikunstnik Lilli-Krõõt Repnau.

Kell 18 algab kinos Artis filmiprogramm "Pühitseme Elu!". Tegemist on esimese üritusega sarjast "Juku animaõhtud".

Juku animaõhtud jätkavad animatsiooni liidu traditsiooni korraldada sündmusi, mille eesmärgiks on väärtustada animapärandit ning tuua huviliste ette vanameistrite ja noorte autorite tööd. Oma nime on üritustesari saanud Eesti esimeselt animafilmilt "Kutsu-Juku seiklusi".

Esimesel "Juku animaõhtul" tulevad näitamisele:

Ülo Pikkovi "Tik-Tak" (Nukufilm)

Jonas Tauli "Üks imeline mees" (Nukufilm)

Kaspar Jancise "Kosmonaut" (Eesti Joonisfilm)

Anu-Laura Tuttelbergi "Talv vihmametsas" (Moon Birds Studios, Nukufilm)

Ave Taaveti "Silitada siili" (What Everest Studio)

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: