EKA 108. sünnipäeva puhul toimub kunstioksjon

Eesti Kunstiakadeemia.
Eesti Kunstiakadeemia. Autor/allikas: pressimaterjalid

Eesti Kunstiakadeemia 108. sünnipäeva puhul toimub reedel kell 20 EKA aulas oksjon, kus panustatakse nii vilistlaste kui tudengite loomingule.

Osa võtavad kunstnikud ja disainerid Andres Lõo, Anneli Filipov, Elize Hiiop, EKA tekstiiliosakond, Eva Jänes, Eve Kask, Helena Tääker, Katerina Kodesnikova, Katrina Kolk, Leo Rohlin, Liis Tedre, Liisa Kruusmägi, Lilli-Krõõt Repnau, Lisette Lepik, Maarja Mäemets, Maria Lillepruun, Marge Monko, Mirja-Mari Smidt, MSK Glass, Nelli Viisimaa, Nils Hint, Oliver Kanniste, Santa Zukker, Syed Sachal Rizvi, Tanel Veenre, Ulvi Haagensen, Urmas Lüüs ja Urmas Viik. Oksjonit viib läbi Reigo Kuivjõgi. Oksjonil osalevad tööd on üleval ka veebis

Teosed lähevad pakkumisele alghinnaga 108 eurot.  Müügihinnast saab teose autor 50 protsenti ja 50 protsenti annetatakse Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku preemia fondi, mis jagatakse TASE lõputööde näituse raames võitjatele. 

EKA oksjonil pakkujana osalemiseks palutakse eelregistreeruda. Registreeruda tuleb ka siis, kui kohale tulla pole võimalik, kuid huvi mõnele teosele panustada siiski on. Kohapeal osalemiseks on vaja soetada sündmusele ka pilet.

EKA oksjon toimub esmakordselt EKA 108 sünnipäeva puhul korraldatava EKA kokkutuleku ja peo raames. Sünnipäeva puhul peetakse kõnesid, toimuvad töötoad ja tuurid ning esinevad ansambel The Boondocks ja DJ Raul Saaremets.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: