Haapsalu Valgete ööde festivali sümfooniakontserti juhatab Neeme Järvi

Neeme Järvi, ERSO
Neeme Järvi, ERSO Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tänavu 15. kuni 18. juunini toimuva Haapsalu Valgete ööde festivali suurim üritus on sümfooniaõhtu Haapsalu lossihoovis, kus ERSO ja Eesti Rahvusmeeskoori ette astub Neeme Järvi.

Tänavuse festivali avaakordid kõlavad 15. juuni õhtul Uuemõisa mõisas, kui Rahvusooper Estonia tenor Heldur Harry Põlda ja pianist Sten Heinoja kannavad ette Schuberti vokaaltsükli "Ilus möldrineiu". Järgneb öökontsert Haapsalu Kuursaali kõlakojas, laval on laulja Isabel Bermejo (Hispaania/Holland) ning Trio Maag koosseisus Kaspar Uljas, Marek Talts ja Mingo Rajandi.

16. juunil tähistab Eesti Rahvusmeeskoor kontserdiga Haapsalu toomkirikus eesti rahvusliku muusikakultuuri esimese suure helilooja Rudolf Tobiase 150. sünnipäeva. Ettekandele tulevad helilooja fenomenaalsed "Otsekui hirv" ja "Eks teie tea", kavas on ka Kapi, Kreegi ja teiste eesti heliloojate teosed. Orelil on Piret Aidulo, kontserti juhatab Mikk Üleoja.

Reedeõhtusel vabaõhu sümfooniakontserdil Haapsalu lossihoovis astub Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ette maestro Neeme Järvi, kes on valinud selle õhtu jaoks galarepertuaari parimad palad. Kõlavad Friedrich Gulda tšellokontsert (solist Indrek Leivategija), Sibeliuse sümfooniline poeem "Finlandia" op. 26, Villem Kapi kooripoeem "Põhjarannik", Mihkel Lüdigi sümfooniline poeem "Jaaniöö" ning Heino Elleri sümfooniline poeem "Koit".

Kontserdil teeb kaasa ka Eesti Rahvusmeeskoor. "Oleme ammu tahtnud Haapsalus korraldada suurt suvist sümfooniakontserti ning nüüd avanes selleks suurepärane võimalus, kohal on Eesti esindusorkester ja palavalt armastatud maestro Neeme Järvi," ütles Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.

Reedese päeva lõpetuseks toimub Jaani kirikus kontsert "Ööviiulid", kavas on Mendelssohni erakordne oktett keelpillidele Es-duur op. 20 ja Mahleri Adagietto tema viiendast sümfooniast.

17. juunil toimub Promenaadikontsert, kus publiku ette astuva noored Haapsalu Cyrillus Kreegi nimelisest muusikakoolist. Õhtustel kontsertidel rõõmustavad kuulajaid EMTA keelpilliüliõpilased koos keelpilliosakonna juhataja professor Arvo Leiburiga, samuti toimub Tallinna Kammerorkestri kontsert.

18. juunil on kavas perekontsert "Tantsi mulle muusikat". Eesti Rahvusballeti solistide Ketlin Oja ja Cristiano Principato ning pianist Johan Randvere koostöös sündiva tantsu- ja muusikakava seob tervikuks eesti luule. Festivali lõpetab Haapsalu Jaani kiriku akustikas kõlav kitarri ja keelpillikvarteti kooslus, kontserdil "HAPSAL" esinevad Kirill Ogorodnikov (kitarr) ning keelpillikvartett Four Est koosseisus Egert Leinsaar (viiul), Linda-Anette Verte (viiul), Sandra Klimaitė (vioola) ja Theodor Sink (tšello). 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: