Saksamaal Cellu l'art filmifestivalil on fookuses Eesti lühianimatsioon

Kaader Jonas Tauli nukufilmist
Kaader Jonas Tauli nukufilmist "Üks imeline mees". Autor/allikas: pressimaterjalid

Cellu l'art lühifilmifestivali raames avatakse Eesti lühianimatsiooni fookus, mis keskendub pikaajalisele ja oskuslikule Eesti animatraditsioonile ning tutvustab meie animavaldkonna nüüdisaegseid teoseid ja tegijaid. Üritus toimub Jena linnas, Saksamaal.

Kokku linastub kolmepäevase fookuse jooksul neli programmi 25 animafilmiga. Kahel retrospektiivseansil näidatakse filme 35 mm filmilintidelt, kus esitamisele tulevad Elbert Tuganovi, Heino Parsi, Avo Paistiku, Kalju Kivi, Priit Pärna ja Rein Raamatu teosed. Lasteseansil on kinolinal teiste seas ka Piret Siguse ja Silja Saarepuu "Naeris" ja "Miriami lood" (rež. Andres Tenusaar).

Programmis on samuti esindatud ka Priit Tenderi hiljuti Stuttgarti rahvusvahelisel animafilmide festivalil grand prix võitnud "Koerkorter". Jonas Tauli nukufilm "Üks imeline mees" on valitud festivali põhivõistlusprogrammi.  

Cellu l'art lühifilmide festival on tegutsenud 2000. aastalst ja alates 2004. aastast on neil fookuses olnud ka ühe riigi filmialane looming. Festival tutvustab lühifilmimaastikku ning aitab kaasa lühifilmi loojate ja filmide austajate omavahelise võrgustiku loomisele.

Filmifestival Cellu l'art kestab 2. kuni 7. maini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: