Tartust pärit vokaalansambel pälvis rahvusvahelisel koorikonkursil grand prix

Vox Punt
Vox Punt Autor/allikas: Matthias Bein

Vokaalkammeransambel Vox Punt naasis teisipäeva hommikul Saksamaalt Johannes Brahmsi nimeliselt koorifestivalilt-konkursilt kahe kategooriavõidu, parima dirigendi eripreemia ja grand prix'ga.

Tartust pärit vokaalkammeransambel Vox Punt osales möödunud nädalal 12. korda toimunud Johannes Brahmsi nimelisel koorifestival-konkursil folkloori- ning kammerkooride ja vokaalansamblite kategooriates. Folkloorikategoorias kindlustati võit 26,75 punktiga ning kammerkoosseisude kategoorias 26,88 punktiga 30st.

Festivalilt-konkursilt võttis osa 27 kollektiivi neljalt kontinendilt. Kategooriate tulemuste põhjal valiti üldvõidu nimel võistlema kaheksa kollektiivi, kelle seast parimaks tunnistati Vox Punt. Konkursi grand prix ehk üldvõiduga kaasneb auhinnaraha 2000 eurot.

Konkursi rahvusvaheline žürii autasustas parima dirigendi eripreemiaga vokaalansambli dirigenti Patrik Sebastian Unti.

"Minule kui noorele dirigendile on eripreemia suur tunnustus ning selle pälvimine oli kahtlemata kahepoolse töö vili. Selliste tulemuste saavutamine kollektiiviga, kes on tegutsenud veidi üle kahe aasta, poleks tulnud ilma suure pühendumiseta. Oleme saanud väga lähedasteks sõpradeks, mis ei jäänud märkamata ka žüriile, kes kommenteeris meie lavalist olekut sõnadega enesekindel, kuid soe." sõnas Unt.

Ansambli konkursikavades kõlas nii Eesti kui ka välismaiste heliloojate looming, folkloorikava oli pühendatud täielikult Veljo Tormisele. Kammerkoosseisude kategoorias esitas ansambel Sweelincki, Mäntyjärvi, Brahmsi, Tõnu Kõrvitsa ja Mart Saare loomingut.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: