X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Narva kunstiresidentuuris valmivad uued Narva-teemalised lasteraamatud

Narva Kunstiresidentuur ja Eesti Lastekirjanduse Keskus valisid välja kaks stipendiaati, kes veedavad kuu aega Narvas ja koguvad materjali, mille põhjal ilmuvad graafiline romaan Narva sildadest ja käsikiri 100 aastat tagasi piirilinnas elanud loomaarstist.

Greta Alice on üks populaarsemaid Leedu lasteraamatute illustraatoreid. Narvaga tutvudes ja kohalikega suheldes avastas ta, et piirilinnas on väga oluliseks teemaks sillad. Sillad ühendavad inimesi ja eri maailmu ning sillast võib saada sõnadeta graafilise romaani peategelane. Graafilise romaani tööpealkirjaks on "Päev, mil sild kadus".

Teine Narva-teemaline lasteraamat, mida kirjutab kirjanik Veronika Kivisilla, nõuab palju eeltööd, sest raamatu peategelase prototüübiks on Narvas sadakond aastat tagasi elanud loomaarst Hjalmar. Kuidas linn toona välja nägi, kuidas siis loomi raviti, kõik see vajab kirjaniku sõnul hoolikat uurimist.

"See lugu inspireeris mind ja ma arvan, et on oluline kirjutada eesti lastele lugu, mis on justkui nagu meie oma doktor Dolittle. Ja nüüd ma siis sellest Hjalmarist teengi sellise kangelase, sest oli teada, et teda väga armastati ja ta käis ka ümbruskonnas taluloomi aitamas ja sõitis välja isegi keset ööd, kui tarvis oli. Arvan, et loomadega seotud lood kõnetavad lapsi ikkagi alati," mainis Kivisilla.

Kui graafilise romaani visandeid võib juba kunstiresidentuuri uudistama minna, siis loomaarsti Hjalmari lugu on veel sündimas ning raamatul pole veel pealkirja ja illustraatorit. Sõnadeta koomiksiraamatu makett ja loomaarsti seiklustest pajatava raamatu käsikiri saavad valmis tuleva aasta kevadel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: