X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: Kogo galeriis avati tõsist huumorit käsitlev näitus

Kogo galeriis avati tõsist huumorit käsitlev rühmanäitus "Kaheksajala rokokoo", kus osalevad kunstnikud Eestist, Lätist ja Ukrainast, näituse kuraator on Šelda Puķīte.

Näitus kuulub galerii selle aasta programmi "Eksistentsi etendades", mis vaatleb nii globaalseid kui ka isiklikke eksistentsiaalseid küsimusi ning näitab mõningaid viise, kuidas inimesed püüavad nendega toime tulla. 

"Kaheksajala rokokoo" toob kokku iroonia ja humoorika ulakuse poolest tuntud kunstnikud Eestist, Lätist ja Ukrainast. Koos pilavad nad ühiskonda ja loovad poeetilisi metafoore, mis kõik jutustavad inimeseks olemisest tänapäeva maailmas. Näitusel osalevad kunstnikud Kateryna Berlova, Eike Eplik, Alexei Gordin, Ivars Grāvlejs, Krišs Salmanis, Sabīne Vernere ja Elīna Vītola. Näituse kuraator on Šelda Puķīte.

Sõnapaar "kaheksajala rokokoo" pärineb 19. sajandi lõpust, mil kriitikud pilasid sellega arhitekt August Endelli kujundatud kuulsa Hofatelier Elvira dekoratiivset fassaadi Münchenis. Näitusel tähistab "kaheksajala rokokoo" tõsist huumorit – veidrat, pealtnäha mõttetut dadaistlikku nalja, mis ometi peidab endas midagi väga keerukat ja mitemekihilist.

"Kaheksajala rokokoo" on avatud 2. märtsini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: