Pildid: Fotomuuseumi grupinäitus arutleb keha ja kehalisuse üle

Galeriis Seek avati näitus "Keha", mis toob vaatajani 23 nüüdisaegse kunstniku inimkeha kujutavad tööd. Väljapanek koondab Fotomuuseumi teema-aasta raames nii fotos kui videos jäädvustatud kehakujutusi, lisaks mõned installatiivsed teosed.
23 fotokunstniku erinevaid kehakäsitlusi koondav väljapanek avab tänapäeva ühiskonnas kõlavaid tähtsamaid teemasid. On arutelu haigustest tuleneva stigma, nahavärvi pärast diskrimineerimise, soolise ülemineku, kehapositiivsuse, ilukirurgia ja ühiskondliku iluideaali üle. Väljapanekult leiab abstraktseid kehamaastikke ning keha ja ruumi, keha ja aja (ka vanuse), keha ja keele ning keha ja vaimu vastakusi analüüsivaid seeriaid. Näitus tutvustab kehateemale lähenemise avaraid võimalusi ja pakub võimalust arutada kehalisusega seotud väärtuste ja arusaamade mõistmist.
Osalevad kunstnikud: Mia Felić, Mikk Keis, Natalia Kondratenko, Anna-Liisa Kree, Anita Kremm, Eva Labotkin, Karlotta Lainväe, Heikki Leis, Noah Morrison, Ülo Pikkov, Sten-Erik Remmel, Triin Resik, Danel Rinaldo, Liis Ring, Aasa Ruukel, Maurizio Sapia, Laivi Suurväli, Alissa Šnaider, Grete Tuiken, Maarja Tõnisson, Anna-Maria Vaskovskaja, Mari Volens, Lu Yufan.
Näitus on teine väljapanek Fotomuuseumi tänavusest teema-aastast. Alates 23. maist on Fotomuuseumi hoones raekoja taga kolmel korrusel avatud näitus "Sugu ja lugu", mis pakub ülevaadet kehakujutusest alates fotograafia algusest Eestis.
Näituse avamisel astus üles tegevuskunstnik Kristino Rav, kelle teosed seostuvad eelkõige feministliku kunsti diskursusega. Tema performance "Nurganaine" võttis vaatluse alla naisekeha katmise, eksponeerimise, omastamise, reproduktiivsuse ja hääbumisega seotud teemad, väljendades isiklikke eksistentsiaalseid paineid ühes erinevate normide, trendide, sõnade ja rituaalidega, mis rõhutavad keha kui tähenduse kandjat.
Näituse kuraator on Annika Haas, kunstnik-kujundaja Katri Haarde.
Näitus jääb avatuks 30. septembrini.
Toimetaja: Rasmus Kuningas