Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kadriorus kohtuvad kaasaegne maal ja restaureeritud ajalooline mööbel

Muhu A.I. Kunstitalu (EKL) ja Tallinna Ehituskooli esimene ühisnäitus „Kuldajastu ja väärt meistrid“
Muhu A.I. Kunstitalu (EKL) ja Tallinna Ehituskooli esimene ühisnäitus „Kuldajastu ja väärt meistrid“ Autor/allikas: Oleg Wiebe

Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis on avatud Muhu A.I. Kunstitalu (EKL) ja Tallinna Ehituskooli esimene ühisnäitus "Kuldajastu ja väärt meistrid", mis koondab kabinetikunsti võtmes kaasaegse maali ning ajaloolise restaureeritud mööbli väljapaneku.

Ühisnäituse eesmärgiks on nii esteetilise elamuse kui kogemusliku impulsina taasluua visiooni kuldse ajastu hõngust ja võimalustest tänapäeval; anda aimu meistritest tänu kelle tööle ja oskustele on võimalik heita pilku aegade taha samavõrd kui ulatada käsi tulevastele põlvedele.

Näituse kuraator Tiiu Rebane selgitab väljapaneku eesmärki: "Kabinet see on ajalugu, tänapäev ja vaade tulevikku läbi üksikisiku prisma. Näeme siin autorina iga inimest, kes oma ruumi kehtestada võtab. Kunagi oli väga moodne kinnistada oma mõtteid ning ideid materiaalsete tõendusmaterjalidega. Antud näitus astub sammu tagasi ajalukku ning püüab hetkeks korrata seda žesti."

Tallinna Ehituskooli näituse tutvustus, koostanud Liisi Taniroo:
Meie näitus –
esimene omanäoline projekt,
mis ühendab kunstnikke ja ehitusmeistreid … mis ühendab EKL Muhu A.I. Kunstitalu ja Tallinna Ehituskooli – TEK.
Mitmest asutusest on saanud üks meeskond – näituse korraldusmeeskond, kes pidas kauniks ideeks ühendada kunstiloo läbi maalikunstnike silme ja väärt meistrite kooli hõngu läbi õpilaste ja vilistlaste tööde.
"Kuldajastu ja väärt meistrid" näitusel on välja pandud mitmete maalikunstnike ja Tallinna Ehituskooli restaureerijate tööd.
Külastaja silme eest käib läbi kunstilugu.
Külastaja sõrmedest käib läbi saamislugu.
Sõrmed tajuvad restaureerija ettevaatlikke, kuid teadlikke liigutusi.
Vaata ümberringi. Vaata endasse.
Milles seisneb Sinu kuld?
On see hinges? On see kätes?
Väärt pead,
kuldsed teosed ja
väärt meistrid
kuldsete kätega.

TEK Mööblirestaureerimise restauraatorid: Kati Niinemets, Villi Pärna, Kalle Roos, Krista Kaljuvee, Eilike Poola, Kaarel Rausberg, Ants Sepp, Margus Sildre
Maalikunstnikud: Jana Wiebe, Oleg Wiebe
Kuraator: Tiiu Rebane
Näitus on avatud 22. novembrini.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Eduard Vilde muuseum

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: