Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andrei Kovalenko ei ütle lahti maalikunsti ainelisest koostisosast

Teisipäeval, 8. detsembril kell 17.00 avatakse Rakvere Galeriis Andrei Kovalenko maalinäituse "Värvide muusika". "Armastan elu kõigis selle ilmingutes, maalimine on aga minu elu lahutamatu osa. Maalimine on minu jaoks "elav kiri", aga ka valgus ja rütm – siit ka näituse pealkiri "Valguse muusika"."

Andrei Kovalenko on nii sisult kui ka vormilt kunstnik-ekspressionist. Kõik, mida ta tajub – olme, arhitektuur, inimesed, taimed ja loomad - allutatakse võimsale stiliseerimisele. Lopsakat maalimisstiili kasutav autor pöördub slaavi motiivide, maa ja looduse ürghingede kujutamise ja ukraina rahvaloomingu poole. Kunstniku väljendusrikas keel kujuneb maaliliste ja graafiliste väljendusvahendite ruumilisel koosmõjul. Autori nägemuses transformeerunud reaalsuse puhul on kesksel kohal värvi ja vormi omapära. See saavutatakse tänu graafiliste võtete ainulaadsele kasutusele.

Kovalenko maalides on tunda terast tähelepanu ümbritseva maailma vastu, selles kajastub aastatepikkune natuurist joonistamine ja pidev maalimine vabas õhus. Kovalenko eitab kontseptualismi ning selle täielikku allutamist külmale arvestusele, valemitele ja tiraažidele. Lõuna-Vene maalikoolkonna traditsioone järgiv kunstnik ei ütle lahti maalikunsti ainelisest koostisosast. Ta ei pea ennast uue žanri esmaavastajaks, vaid ütleb nii: "Ma ei leiutanud jalgratast, ma lihtsalt sõidan sellega".

Näitus koosneb kaheksateistkümnest maalist, mis on valminud ajavahemikul 2011-2015.

Näitust korraldas Rakvere Galerii koostöös Art Jakobi OÜ-ga. Kuraator on Riho Hütt.

Näitus on avatud 08.12.2015 - 09.01.2016 tööpäeviti kell 12-18, laup 10-14, P-E suletud

Galerii asub Rakveres, Pikk tn 15.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Art Jakobi OÜ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: