Kunstnike Liit valis presidendiks tagasi Vano Allsalu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Kunstnike Liidu üldkogu valis Liidu presidendiks tagasi Vano Allsalu 390 poolthäälega. Üldkogul osales ligi 500 liidu liiget.

Kaasajastati Kunstnike Liidu põhikiri, valiti uus kümneliikmeline volikogu ja juhatus järgmiseks ametiajaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Olen juba 40 aastat neid valinud," ütles kunstnik Tiit Pääsuke. "Loodan, et mõni noor hakkaja inimene ja loodan, et esimehed kauaks ei jää, et nad kiiremini vahetuks ja endale pesa ei teeks," lisas ta.

Peale seniste juhatuse liikmete Vano Allsalu ja Elin Kardi rohkem kandidaate polnud esitatud.

Ehkki üldkogu algas hommikul anonüümse performatiivse protestiaktsiooniga seniste juhtide vastu, kulges päev edasi töises avatud õhkkonnas.

"Ma arva, et kõik, mis siin tehakse on avalik. Valitsemiskultuur on muutunud," ütles Marge Monko.

Peale seniste juhatuse liikmete Vano Allsalu ja Elin Kardi rohkem kandidaate ei esitatud ning mõlemad valiti ligi 400 poolthäälega ametisse tagasi. Vano Allsalu ise peab töövõitudeks kunstnikupalkade välja võitlemist ning uue algatusena kunstnikele näituse töötasu maksmist Kunstihoones ja Kunstnike Liidu galeriides.

Jätkuvalt on aga Liidu mureks neile kuuluva kinnisvara haldamine.

Kunstnike Liidu üldkogu järelpidu toimub täna Pärnu maanteel Arsi majas, kus 50 kunstnikku on avanud oma ateljeed kõigile huvilistele kuni kella üheksani õhtul.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: