Filmivestlus Janno Jürgensiga: võib-olla ma olen igav inimene, et mind sellised teemad puudutavad

Foto: Siim Lõvi/ERR

9. septembril jõuab kinodesse Janno Jürgensi värske lühifilm "Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat", mis keskendub vanavanemate paratamatule traagikale. Rääkisime hooaja esimeses "Filmivestluses" mõne sõna filmi režissööriga.

"Pealkiri on tulnud peategelase peast - see on ühe väikese poisi mõte," tõdes "Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat" režissöör Janno Jürgen ja leidis, et see idee on üpris raskesti seletatav. "Suhe pealkirja ning tegelaste vahel on loogiline moment, aga üldiselt mulle meeldib mõelda, et see film on mitmeti tõlgendatav." Oluliseks momendiks enda värske teose juures peab ta erinevusi põlvkondade vahel ning perekonnasuhteid. "Kindlasti on seal ka isiklik kontakt sees, sest mind ennast need teemad huvitavad - võib-olla ma olen igav inimene, kuna see on juba teine film, mis seda teemat puudutab," tõdes Jürgens ning lisas, et neil on töös ka täispikk mängufilm, mis räägib vendade vahelistest suhetest.

Lühifilmide tähtsust Eesti kontekstis Jürgens kommenteerida ei osanud. "Ise olen ma lühifilme teinud, sest kahe filmi vahele jääb pikk paus ning lühifilm andis võimaluse mingites asjades selgusele jõuda - ma arvan, et väga palju tempot ja stiili, mis siia filmis jõudis, kandub ka täispikka teosesse," nentis režissöör ja mainis, et tema filme iseloomustab vähe dialoogi ning see, et pilt peaks enamuse ära rääkima.

Filmimaailmas peab Janno Jürgens eeskujudeks just Türgi arthouse kino, tuues väljas Nuri Bilge Ceylani filmi "Distant". "Samuti üritan ma siiani Paul Thomas Andersoni viimast filmi "Inherent Vice'i" kui puslet kokku panna," ütles ta, lisades, et tema jaoks on mitmeid režissööre ja filme, kelle teoseid aastas mitu korda peale panna.

Küsimused: Kaspar Viilup
Operaator ja montaaž: Siim Lõvi/ERR
Täname: kino Sõprus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: