Rael Artel ja Viktor Gurov tegid lastele kunstiraamatu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laps kunstiga
Laps kunstiga Autor/allikas: Flaivoloka/freeimages.com

19. detsembril ilmus Tartu Kunstimuuseumi direktori Rael Arteli ja graafilise disaineri, illustraatori ja tänavakunstniku Viktor Gurovi koostöös sündinud "See on kunsti- ja värviraamat lastele!".

Raamatu eesmärgiks on teha Eesti kunstiklassika kättesaadavaks lastele neid haaravas ja arendavas vormis. Meeleolukas raamat koosneb kahest osast: värvilisest kunstiraamatust, kuhu kunstiajaloolane Rael Artel valis 16 Eesti kunsti klassikasse kuuluvat teost Tartmusi kogust, ja mustvalgest tegevusraamatust, mille on valitud piltide põhjal joonistanud Viktor Gurov. Igast teosest on kunstnik loonud oma uue kaasajastatud versiooni, mida väike vaataja saab lõpetada. Kõiki värviraamatu pilte saadavad suunavad ülesanded, aga neid ei pea lugema ega täitma. Lisaks on raamatuga kaasas suur värvinimetuste poster.

"See on kunsti- ja värviraamat lastele!“ vahendusel saavad lapsed tutvust teha teiste hulgas Märt Laarmani, Malle Leisi, Kaarel Liimandi, Konrad Mäe, Peeter Mudisti, Ado Vabbe, Aleksander Vardi, Eduard Wiiralti teostega.

Rael Arteli sõnul hakkas lastele suunatud kunstiraamatu idee idanema tegelikult juba paar aastat tagasi, kuid oma lõpliku vormi leidis see just koostöös Viktoriga. "Kui koostame ja kirjastame aastas 6–8 kunstiraamatut täiskasvanutele, siis arvasime, et oleks õiglane teha midagi eksklusiivselt lastele," ütles Artel ja tõdes, et selle trükise tegemise taga on mitu mõtet. "Esiteks muidugi tutvustada lastele Eesti kunsti ikoonilisi teoseid, samuti seda, et kunst võib rääkida erinevatest asjadest ja erinev välja näha, et iga ajastu kunst on oma nägu — teoste ajaline diapasoon on rohkem kui 100 aastat."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: