Laureaat Mait Vaik: kirjanik olen ma tahtnud olla lapsest peale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mait Vaik tunnistati äsja teosega "Meeleparanduseta" kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade jagamisel ilukirjandusliku proosa laureaadiks. ERR kultuuriportaali ja Eesti Kirjanike Liidu koostöös valmis video, kus autor kõnealust teost tutvustab.

Mait Vaik tõdes intervjuus, et proosa kategoorias juba nominatsiooni saamine oli talle suur rõõm. "Mulle tundus, et Eestis on viimasel ajal väga palju häid asju ilmunud ja "Meeleparanduseta" ei ole otseselt piisavalt terviklik," sõnas ta ja tõi välja, et teose mõte oli see, et igale lugejale oleks midagi.

"Stilistika on üks väga oluline asi ning ma olen üritanud valida neid novelle nii, et seal oleks nii pilti kui süžeed."

Autor selgitas, et praegu on üldine kirjanduse suundumus see, et kaldutakse liiga pilti ära ja süžeed ei ole. "Teine kirjanduslaad on see, et kiindutakse väga novelli, kus peab olema kindel algus ja lõpp."

"Ma ei mõtle selles kategoorias, kas ma olen muusik või kirjanik," selgitas Vaik ja tõdes, et muusik sai temast läbi juhuse. "Kirjanik olen ma tahtnud olla lapsest peale."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: