Galerii: Rahvusraamatukogus avati Priit Vaheri maalinäitus

5. detsmebril avati Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis Priit Vaheri maalinäitus "Seitsekümmend". Näitusel tutvustab autor läbilõiget viimaste aastate maaliloomingust, tähistades sellega 70. sünnipäeva.

„Pikki aastaid huvitas mind kunstipäraste eksliibriste loomine. Olen neid eksponeerinud isikunäitustel ning osalenud paljudel grupinäitustel Eestis, Soomes, Leedus, USAs, Itaalias, Saksamaal, Slovakkias, Hongkongis, Belgias, Türgis, Hiinas ja Argentiinas. Viimastel aastatel on tugevnenud huvi aga abstraktse kunsti vastu. Praegune näitus on minu rahutu hinge spontaanne avaldus, palun seda sellisena vastu võtta,“ räägib oma loomingust Priit Vaher.

Priit Vaher (s. 1947) on Eesti tuntud filmikunstnik, graafik, ekslibrist ja telesaadete produtsent, kes suure osa elust töötanud filmistuudios Tallinnfilm, alates 1979. aastast ka kunstnik-lavastajana filmides "Karikakramäng", "Ideaalmaastik", "Arabella, mereröövli tütar", "Keskea rõõmud", "Ainult hulludele", "Madude oru needus" jt.

Tema osavõtul on valminud kokku 30 mängufilmi ja teda on tunnustatud parima kunstnikutöö eest filmides "Ideaalmaastik" ja "Arabella, mereröövli tütar". 2010. aastal sai ta Kanada EstDocs filmifestivalil žürii ja publiku auhinna dokumentaalfilmi "Palusalu" ja 2012. aastal dokfilmi "Sinine kõrb" eest. Ta on Eesti Kinoliidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige.

Näitus jääb avatuks 20. detsembrini 2017.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: