Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Komöödiafilmi "Stalini surm" näidanud Moskva kino ähvardab trahv

Foto: ERR

Hoolimata sellest, et Briti komöödia "Stalini surm" on Venemaal keelatud, näidatakse seda ikkagi ühes Moskva kinos. Reedel tegi politsei kinno haarangu.

Briti komöödia "Stalini surm" esilinastus pidi toimuma neljapäeval, aga üks päev enne seda tühistas kulturiministeerium filmi näitamisloa. Ministeeriumi juures tegutseva Ühiskondliku Nõukogu liikmed leidsid, et film rikub kõiki võimalikke moraalinorme, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selles filmis on terve Nõukogude Liidu juhtkond, sõjaväejuhtidest ministrite ja Stalinini. Nad võitsid sõja! Ja nad kõik näevad välja nagu idioodid ja on ka pedofiilia elemendid, kui Beria vägistab tüdrukut," selgitas nõukogu liige Pavel Požigailo.

"Noored, kes pole ajalugu veel õppinud, vaatavad seda filmi ja paljud võtavad seda puhta kullana. Aga seal on kõik moonutatud! Režissöör näitas põhisündmusi, aga kõik muu on välja mõeldud. See on rida vigadest, laimust, see on meie ajaloo laimamine. Võib öelda, et tegemist on moraalse pornograafiaga," kommenteeris Vene Sõjaajalooseltsi teadusdirektor Mihhail Mjagkov. 

"Näitamismisloa tühistamine või mitteväljastamine ei ole juriidilises mõttes filmi keelustamine. Seda filmi võib demonstreerida internetis ja muudel seaduslikel viisidel," märkis kultuuriministeeriumi Ühiskondliku Nõukogu liige Mihhail Lermontov.

Moskva kino Pioneer ei loobunud filmi näitamisest. Kõik piletid olid müüdud mõne tunni jooksul.

"Muidugi, on neid, kelle jaoks see on püha. Tähendab, need inimesed saali ei lähe. Aga see ei tähenda, et keegi peab minul keelama seda teha," rääkis filmi vaatamas käinud Aleksandr.

Koos publikuga käis kinos ka politsei ja tegi seal haarangu. Filmi näitamise reeglite rikkumise eest ähvardab kino trahv kuni poolteist tuhat eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: