Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene kultuuriministeerium keelas ära filmi "Stalini surm" levitamise

"Stalini surm" ("The Death of Stalin") Autor/allikas: Kaader filmist

Venemaa kultuuriministeerium otsustas tühistada levitamisloa, mis oli varem antud Briti-Prantsuse komöödiale "Stalini surm". Varasemate plaanide kohaselt pidi filmi esilinastus Venemaal toimuma 25. jaanuaril.

Uudisteagentuurile TASS kinnitas loa tühistamist ministeeriumi kinematograafiaosakonna juht Olga Ljubimova.

Keeldu põhjendab kultuuriministeerium sellega, et film sisaldavat "infomaterjali, mille levitamine on Venemaal keelatud", vahendas Meduza.

Varem oli kultuuriministeerium teatanud, et filmile loa andmist on plaanis suveni edasi lükata, et see ei varjutaks muuhulgas ka 2. veebruaril tähistatavat Stalingradi lahingu 75. aastapäeva.

Filmi keelustamist olid juba sügisest saadik nõudnud mitmed Kremli-meelsed aktivistid. Näiteks kultuuriministeeriumi nõukogu liige Pavel Požigailo selgitas, et film solvab ajalugu ning oleks kohatu seda näidata enne märtsikuiseid presidendivalimisi. Tookord veel väitsid kultuuriministeeriumi juristid, et Venemaa seadusi film iseenesest ei riku. Aktivistid jätkasid aga väiteid, et film sisaldavat seadusega keelatud äärmuslust.

Armando Iannucci film "Stalini surm" on must komöödia, mis kirjeldab intriige ja võimuvõitlust Nõukogude Liidu juhtkonnas enne ja pärast diktaator Jossif Stalini surma 1953. aastal. Filmis löövad kaasa mitmed tuntud näitlejad ja koomikud nagu Steve Buscemi, Paddy Considine, Jason Isaacs, Michael palin, Paul Whitehouse jt.

Tegemist on viimasel ajal juba teise palju vastukaja saanud filmi keelustamise juhtumiga Venemaal. Nimelt soovis kultuuriministeerium hiljuti edasi lükata lastefilmi "Paddington 2" esilinastust, et ministeeriumi väitel toetada sellisel viisil kodumaiste lastefilmide esilinastusi. Kinoomanike protestide ja avaliku kirja tulemusel otsustas ministeerium sellest plaanist siiski loobuda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: