Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: arhitektuuri välkloeng läks kirglikuks

60. välkloengu puhul siirdus arhitektuuri välkloengute sari tagasi sinna, kus täpselt 10 aastat tagasi kõik alguse sai - Von Krahli teatrisse. 7. veebruaril 2008 toimus teatri prooviruumis 1. Välkloeng ‘‘Arhitektuur on Kirg‘‘, mida modereeris Ülar Mark.

60. Välkloengut 7. veebruaril modereeris taaskord Ülar Mark ning kireteema võetakse taas ette, kuid kaevutakse sügavamale. ERR kultuuriportaal sukeldus kaasa ja kandis loengu üle ning jäädvustas videos.

Kümne aastaga on virtuaalruumi näol lisandunud uus avalik ruum. Kas meediaruum, linnaruum ja avalik osa meie mõtetes kattuvad või on need erineva ehitusega?

"Kui on erinevusi, siis seame kahtluse alla meedia ja linnaruumi olukorra adekvaatsuse. Kui on kattuvusi, siis uurime, millised need on," lubavad korraldajad.

Teemaga ‘‘Udus olen aus ja pimedas julge‘‘ tehakse kontrollkäik oma pähe või südamesse.

Moderaator: Ülar Mark

Esinejad:
Ülle Madise - õiguskantsler
Marten Kaevats - arhitekt
Märt-Mattis Lill - helilooja
Kaja Pae - arhitekt ja füüsik
Mart Kase - talunik, dramaturg ja lookirjutaja
Doris Kareva - luuletaja, tõlkija ja toimetaja

Eesti Arhitektuurikeskuse välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengud on tasuta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: