Sada Eesti mõtet. Carmen Kass malest ja tippude loomisest

Foto: Artur Sadovski/SCANPIX

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Carmen Kass:

"Selleks et tippe luua, on vaja luua sobiv keskkond."

Peeter Helme: "See lause räägib malest. Nimelt kirjutas aastatel 2004 kuni 2011 Eesti Maleliidu presidendina tegutsenud supermodell Carmen Kass 2008. aastal Eesti Päevalehes maleteemalise loo, kus esitab mõtte, mis kehtib kõige kohta siin ilmas. Kasvõi tema enda ja modellinduse kohta. Kui ikkagi puudub toetav baas, siis võib ju juhuslikke edulugusid sündida, kuid garantiid selleks pole ning puudub ka lootus pikaajalisemale õitsengule.

Eesti ühiskonna edendamise seisukohalt on tähelepanek oluline. Kipume ju tihti ootama edu ja läbimurret spordis, kultuuris või äris ning imestame, kui neid ei sünni, mõtlemata sellele, et iga triumfi taga on terve süsteem, hulk nähtamatuid tegureid ja tegijaid, kes ühte tippu piltlikult öeldes enda õlul hoiavad.

Oma kogemusele toetudes Carmen Kass ilmselt tõesti teadis, millest ta räägib ja nii tasub tema mõttetera meeles pidada ka kõigil teistel meie seast."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: