Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjastus Tänapäev avaldas mahuka saatesõnaga "Kõrboja peremehe"

5. aprillil ilmus uus trükk A. H. Tammsaare romaanist "Kõrboja peremees". Algselt 1922. aastal ilmunud romaani uus väljaanne sisaldab kirjanik Tõnu Õnnepalu saatesõna, mille maht on pea 50 lehekülge.

Tõnu Õnnepalu kirjutab oma saatesõnas: "Nõnda on "Kõrboja peremehes", nagu igas õiges romaanis, koos, ja üsna võrdväärsetena koos, lausa abiellu heitnud, ajatu ja ajalik. See, et me Anna Kiviristi ja Katku Villu armastuse loole ikka veel kaasa elada saame, annab tunnistust, et see lugu võiks toimuda ka täna, nii nagu ta võis toimuda ka tuhande aasta eest ja tõenäoliselt võib toimuda ka tuhande aasta pärast. Aga! Aeg ja olud, mida romaan edasi annab, mida ta endas kätkeb, pole ometi mingi juhuslik garneering või pealiskaudne rüü, mille ajatutelt kangelastelt ükskõikselt võib maha heita. Ajalik ja ajatu on romaanis lahutamatult seotud, ning alati on aeg ja olud, nende täpne edasiandmine, ka romaani üheks rikkuseks, üheks põhjuseks, miks teda loetakse tema kaasajal, miks teda loetakse hiljem, kui neid olusid enam ümbertringi leida ei ole."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: