Katariina Rebane: Trieri film paneb mõtlema, kas me oleme inimestevastase vägivallaga niivõrd harjunud

Legendaarse Taani filmirežissööri Lars Von Trieri uus film "The House That Jack Built" pälvis Cannes'i filmifestivalil vastuolulisi reaktsioone. Osa publikust aplodeeris püsti seistes ning suur osa lahkus saalist poole filmi ajal.

Tegemist on võika thrilleriga, milles Matt Dilloni kehastatud sarimõrvar Jack kirjeldab oma enda mõrvalugusid, esitades neid kunstiteostena. Režissöör Lars Von Trier osaleb Cannes'i filmifestivalil esimest korda üle 7 aasta – viimati tegi ta filmi "Melanhoolia" pressikonverentsil antisemiitlikku huumorit ning sai seetõttu festivalikeelu. Eesti Päevalehe kultuuriajakirjanik Katariina Rebane käis uut linateost vaatamas ning sai ka režissööri usutleda.

"Üks stseen on, kus lapsed lastakse maha ja teine stseen on, kui sarimõrvar Jack püüab noore poisina kinni ühe väikse pardipoja ja lõikab tal ühe jala otsast ära, viskab vette tagasi ja jälgib vigastatud pardi piinlemist. Tervest saalist käis selline suur ohe läbi kui see pardi vigastamine seal filmis toimus, mis omakorda pani mõtlema, et kas me oleme nii harjunud selle inimestevastase vägivallaga, et see nii suurt reaktsiooni esile ei too kui väikese süütu pardi vigastamine," märkis Rebane "Aktuaalsele kaamerale".

"See on selle loo üks kiht, teine metatasand on ikkagi Trier ise ja paljud asjad, mis temaga on viimastel aegadel on juhtunud. Ta kommenteerib seal ka seda 7 aastat tagasi juhtunud Cannes'i teemat, ja siin on ka teisi vihjeid, mis muudavad selle filmi väga personaalseks ja nagu ta isegi ütles, et võib-olla selliseks testamendiks," lisas Rebane.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: